Lakineuvonta


Tampereen kauppakamarin jäsenille tarkoitetusta neuvontapalvelusta saa puhelimitse alustavia neuvoja vero-, työsuhde- ja liikejuridisissa asioissa.

Alustavaa neuvontapalvelua saa seuraavista aiheista:
​​​​​​​








Tuomas Aho

asianajaja

Asianajotoimisto Roihu Oy
Hämeenkatu 9
33100 Tampere

050 526 3451
tuomas.aho@roihulaw.fi

Tommi Härmä

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere


040 565 6038
tommi.harma@merkuriuslaw.fi

Jami Jokinen

lakimies

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

0400 711 919
jami.jokinen@applex.fi


Tomi Kauppinen

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere

040 579 2970

tomi.kauppinen@merkuriuslaw.fi

Maarit Niemistö

Senior Legal Counsel

Fondia Oyj
Kalevantie 2
33100 Tampere

020 720 5464

maarit.niemisto@fondia.com

Ville Vainio

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

050 326 4454
ville.vainio@applex.fi


Tuomas Aho

asianajaja

Asianajotoimisto Roihu Oy
Hämeenkatu 9
33100 Tampere

050 526 3451
tuomas.aho@roihulaw.fi

Janne Haapakari

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

0400 919 326
janne.haapakari@applex.fi

Mikko Kohtala

Senior Legal Counsel

Fondia Oyj
Lönnrotinkatu 5, 4. krs
PL 4, 00101 Helsinki

020 720 5434
mikko.kohtala@fondia.com


Ida Koskinen

Lawyer

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere

040 840 9250
ida.koskinen@merkuriuslaw.fi

Teija Kotro

lakimies, varatuomari

Berggren Oy
Visiokatu 1
33720 Tampere

044 561 0104
teija.kotro@berggren.fi

Kirsi-Marja Salokangas

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere

044 368 1818
kirsi-marja.salokangas@merkuriuslaw.fi


Jukka Tanhuanpää

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

044 336 6226
jukka.tanhuanpaa@applex.fi


Tommi Härmä

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere


040 565 6038
tommi.harma@merkuriuslaw.fi

Teija Kotro

lakimies, varatuomari

Berggren Oy
Visiokatu 1
33720 Tampere

044 561 0104
teija.kotro@berggren.fi

Jussi Lampinen

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere


040 747 7600
jussi.lampinen@merkuriuslaw.fi


Petri Nevalainen

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

0400 919 354
petri.nevalainen@applex.fi

Maarit Niemistö

Senior Legal Counsel

Fondia Oyj
Kalevantie 2
33100 Tampere

020 720 5464
maarit.niemisto@fondia.com

Jukka Reilin

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Eversheds Oy
Pyhäjärvenkatu 5 B
33200 Tampere

010 684 1520
jukka.reilin@eversheds.fi


Iikka Sainio

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Roihu Oy
Hämeenkatu 9
33100 Tampere

050 590 8808
iikka.sainio@roihulaw.fi

Jukka Tanhuanpää

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

044 336 6226
jukka.tanhuanpaa@applex.fi

Ville Vainio

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

050 326 4454
ville.vainio@applex.fi


Pekka Warjus

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Tempo Oy
Hämeenkatu 15 B
33100 Tampere

0500 621 723
pekka.warjus@tempolaw.fi


Janne Haapakari

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

0400 919 326
janne.haapakari@applex.fi

Lassi Kettula

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere

040 552 7276
lassi.kettula@merkuriuslaw.fi

Lasse Luoma

Senior Legal Counsel

Fondia Oyj
Lönnrotinkatu 5, 4. krs
PL 4, 00101 Helsinki

020 720 5702
lasse.luoma@fondia.com


Petri Nevalainen

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

0400 919 354
petri.nevalainen@applex.fi

Johanna Renkola

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Roihu Oy
Hämeenkatu 9
33100 Tampere

040 728 4634
johanna.renkola@roihulaw.fi

Kirsi-Marja Salokangas

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere

044 368 1818
kirsi-marja.salokangas@merkuriuslaw.fi


Janne Vuorilahti

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Tempo Oy
Hämeenkatu 15 B
33100 Tampere

040 566 5160
janne.vuorilahti@tempolaw.fi


Iiris Härmä

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Tempo Oy
Hämeenkatu 15 B
33100 Tampere

050 526 7359
iiris.harma@tempolaw.fi

Timo Jarmas

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Eversheds Oy
Pyhäjärvenkatu 5 B
33200 Tampere

010 684 1514
timo.jarmas@eversheds.fi

Ida Koskinen

Lawyer

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere

040 840 9250
ida.koskinen@merkuriuslaw.fi


Kari Koskinen

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Klingendahl Oy
Peltokatu 26
33100 Tampere

0400 745 466
kari.koskinen@klingendahl.com

Anssi Kriikkula

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Roihu Oy
Hämeenkatu 9
33100 Tampere

040 516 5991
anssi.kriikkula@roihulaw.fi

Heli Piksilä-Rantanen

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere

040 565 0509
heli.piksila-rantanen@merkuriuslaw.fi


Tytti Rajala

Senior Legal Counsel

Fondia Oyj
Kalevantie 2
33100 Tampere

020 720 5441
tytti.rajala@fondia.com


Anni Ala-Mettälä

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

040 723 6899
anni.ala-mettala@applex.fi

Janne Haapakari

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

0400 919 326
janne.haapakari@applex.fi

Jussi Lampinen

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere


040 747 7600
jussi.lampinen@merkuriuslaw.fi


Jarkko Lehtokannas

asianajaja

Asianajotoimisto Tempo Oy
Hämeenkatu 15 B
33100 Tampere

050 311 1151
jarkko.lehtokannas@tempolaw.fi

Lassi Kettula

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere

040 552 7276
lassi.kettula@merkuriuslaw.fi

Kari Koskinen

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Klingendahl Oy
Peltokatu 26
33100 Tampere

0400 745 466
kari.koskinen@klingendahl.com


Petri Nevalainen

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

0400 919 354
petri.nevalainen@applex.fi

Tytti Rajala

Senior Legal Counsel

Fondia Oyj
Kalevantie 2
33100 Tampere

020 720 5441
tytti.rajala@fondia.com

Iikka Sainio

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Roihu Oy
Hämeenkatu 9
33100 Tampere

050 590 8808
iikka.sainio@roihulaw.fi


Jukka Tanhuanpää

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

044 336 6226
jukka.tanhuanpaa@applex.fi


Anni Ala-Mettälä

asianajaja

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

040 723 6899
anni.ala-mettala@applex.fi

Iiris Härmä

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Tempo Oy
Hämeenkatu 15 B
33100 Tampere

050 526 7359
iiris.harma@tempolaw.fi

Kari Koskinen

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Klingendahl Oy
Peltokatu 26
33100 Tampere

0400 745 466
kari.koskinen@klingendahl.com


Anssi Kriikkula

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Roihu Oy
Hämeenkatu 9
33100 Tampere

040 516 5991
anssi.kriikkula@roihulaw.fi

Lotta Lampinen

Lawyer

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere


044 253 3150
lotta.lampinen@merkuriuslaw.fi

Heli Piksilä-Rantanen

asianajaja, varatuomari

Asianajotoimisto Merkurius Oy
Keskustori 5
33100 Tampere

040 565 0509
heli.piksila-rantanen@merkuriuslaw.fi


Tytti Rajala

Senior Legal Counsel

Fondia Oyj
Kalevantie 2
33100 Tampere

020 720 5441
tytti.rajala@fondia.com

Sofia Toivonen

lakimies

Asianajotoimisto Applex Oy
Rautatienkatu 21 C
33100 Tampere

050 516 9340
sofia.toivonen@applex.fi